Napoved dejavnosti

sreda, 19. 6. 2024: Zaključek Metuljčki

Tradicionalni slovenski zajtrk

Dan slovenske hrane (uradno razglašen s strani Vlade Republike Slovenije) in projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, se vsako leto izvaja tretji petek v mesecu novembru. Letos je obeleževanje potekalo v petek, 17. novembra.

Poleg medu, zelo pomembne sestavine naše prehrane, Tradicionalni slovenski zajtrk sestavljajo še kruh, maslo, mleko in jabolko ali drugo slovensko sadje. Letos je potekal pod sloganom »Kruh za zajtrk – super dan!«.

Otroci v Vrtcu Ciciban so izdelovali pekovske izdelke iz slanega testa, obiskali pekarno, spekli pekovske izdelke, v vrtec povabili babice oz. druge družinske člane in z njimi pekli kruh, okušali različne vrste kruha, gostili čebelarja ipd.

Zajtrka se je v oddelku Metuljčki udeležil tudi župan, g. Blaž Izlakar, in direktorica občinske uprave Občine Šmartno, ga. Karmen Sadar.

"Metuljčki" so gostom zaplesali na pesem Ob bistrem potočku je mlin, jim postregli zajtrk in v spomin na ta dan pripravili spominek.

Galerija skupnih dogodkov

Prijava/odjava uporabnika