Vrtec Ciciban

torek, 11. 6. 2019: Evalvacijski sestanek za starše
torek, 25. 6. 2019: Dan državnosti

V Logarski dolini 2

... je danes cel dan deževalo. Šele zvečer se je razjasnilo in sonce je obsijalo vrhove bližnjih gora in ta prelep razgled so občudovali tudi otroci. Kljub dežju je dan potekal po načrtu. Dopoldne smo preživeli na suhem v skednju, kjer so se otroci srečali s pastirico Mico, ki jim je pomagala pri izdelavi volnene slike. Otroci so bili tako delavni, da smo jih samo občudovale. Eno uro so gladili volno in se zelo potrudili. Prosti čas smo izkoristili za igre po sobah. Popoldne smo se opremljeni za dež odpravili na sprehod po pravljičnem gozdu. Nastale so čudovite fotografije pisanih pelerin in zelenega ozadja. Škrat Nejko nam je eno uro pripovedoval skrajšanje verzije najbolj znanih otroških zgodb, ki jih je spretno vpletel v tukajšnje običaje. Po večerji so risali spomine in se potem kmalu odpravili na večerno nego. Otroci so danes zaspali malo prej in ko pišem tele vrstice je po hiši vse mirno in tiho.

V Logarski dolini 1

... nas je pričakalo sonce. Prijazen in topel pozdrav v eko hiši na Razpotju in potem razporeditev po sobah. Otroci so obljubili - po škratovi zaprisegi, da bodo upoštevali pravila bivanja v hiši, da bodo pazili nase in na druge ter skrbeli za lepo naravo okrog nas. Po zgodnjem kosilu smo kar celo popoldne preživeli na prostem. Nekaj proste igre na igrišču in nekaj vodene dejavnosti v gozdu, kamor nas je popeljal gozdni pedagog Marko. Otroci so si v gozdu poiskali svoje najljubše drevo, prisluhnili zvokom narave, se prelevili v fotografe in raziskovali. Ker je bil dan pester in aktiven so bili otroci pozno popoldne že kar precej utrujeni. Za večerjo so pojedli dvojne, trojne porcije enolončnice in priljubljenih palačink. Še zadnje kapljice energije pa odplesali na "disko" večeru. Ob deveti uri je bila v domu tišina. Otroci so zaspali.

Vrtec v naravi

Najstarejši otroci, ki obiskujejo naš vrtec, so danes skupaj z vzgojteljicami odšli v Logarsko dolino. Sporočajo, da so srečno prispeli. Pričakalo jih je toplo sonce in lepa, prenovljena hiša. Vsi nestrpno pričakujejo dogodivščine, ki jih čakajo v naslednjih dneh.

Seznam sprejetih otrok in čakalni seznam za šolsko leto 2019/2020

V prilogi je seznam sprejtih otrok ter čakalni seznam za sprejem otrok v Vrtec Ciciban za šolsko leto 2019/2020.

Dobrodelni Pust

Na pustni torek smo pripravili veliko dobrodelno pustno prireditev. Vzgojiteljice in otroci vrtca Ciciban ter učiteljice in učenci podaljšanega bivanja osnovne šole, so pripravili odličen zabavni program. Na tej povezavi si oglejte nekaj utrinkov:

Predstavile so se različne pustne skupine otrok in učencev, vzgojiteljice in učiteljice so zapele in zaplesale ob pustni himni, vse skupaj sta imenitno povezovala pujska Bibi in Gusti, sledilo je še pustno rajanje za otroke in odrasle.

Prireditev je imela dvojni namen, pripraviti organizirano pustno veselje za otroke in spodbuditi dobrodelnost. Na prireditvi smo zbrali 2.352 EUR prostovoljnih prispevkov. Iskrena hvala vsem, ki ste prispevali za dober namen. Hvala tudi vsem donatorjem, ki so v preteklih mesecih nakazali 3.370 EUR v šolski sklad. Zbrana sredstva in sredstva, ki jih je v proračunu zagotovila občina, bomo namenili za postavitev otroških igral v zunanjih enotah vrtca.

Albert Pavli, ravnatelj

stran 1 od 5