Napoved dejavnosti

sobota, 8. 2. 2020: Slovenski kulturni praznik
četrtek, 30. 4. 2020: Praznik dela

Pojoče v praznični december

Vstopili smo v praznični mesec december. V Vrtcu Ciciban smo to storili v prijetni družbi članov Tamburaškega orkestra Šmartno.

Tekmujemo z listjem

OLISTENJE

Pisano in suho
listje frfotavo
skuštran veter nosi
na poleglo travo.

Kdor se bo povaljal
v barvastem šumenju,
tega ne pozabi
nikdar v življenju.

Tudi jaz se rada
tu in tam olistim,
žal pa to veselje
potlej dolgo čistim.
(Zvezdana Majhen)

Pust in siv novembrski dan smo v našem vrtcu popestrili ter obarvali s pravim tekmovanjem v pobiranju listja. Z zagnanostjo in obilico dobre volje, so si otroci znova dokazali, da lahko s skupnimi močmi dosežemo najboljše rezultate ter pri tem naredimo veliko koristnega tako za sebe kot druge. Bravo otroci!

Zajtrk malo drugače

Kaj dela čebelica?

Čebelica vstaja,

ko Sonce sprehaja

prve žarke čez gaj.

Čebelica raja,

ko travnik pomlaja

rožno dišeči maj.

Čebelica leže,

ko Sonce doseže

pesek vesoljnih obal.

Čebelica sanja

o cvetu kot banja,

s prašniki skoraj do tal.

(Zvezdana Majhen)

Likovno dopoldne pod kostanji

V Vrtcu Ciciban smo združili prednostno nalogo »otroška risba« s projektom »Trajnostna mobilnost«. V sredo, 23. 10. 2019 so otroci likovno ustvarjali pod kostanji. S ponudbo različnih likovnih tehnik, smo otrokom prepustili prosto pot njihovi domišljiji. Nastale so risbe pešcev, kolesarjev, itd., s pomočjo katerih so otroci poskušali prikazati, kako lahko kot ljudje prispevamo k bolj čistemu okolju.

Izdajanje e-računov za starše

Obveščamo vas, da imamo vzpostavljen sistem, ki omogoča šoli in vrtcu izdajanje e-računa. Ta nam omogoča prihranek časa in denarja in je prijazen do okolja, staršem pa omogoča varno in enostavno prejemanje e-računa in plačevanje stroškov preko spletne banke.

Prejemanje e-računov prek spletne banke ali mobilnega telefona je varnejše, saj se podatki izmenjujejo po varnih elektronskih poteh ter enostavnejše, saj plačilo lahko kreirate z enim ročnim klikom, brez izpolnjevanje naloga.

Več informacij v zvezi z e-računom si oglejte v prilogi.

Galerija skupnih dogodkov