Vrtec Ciciban

torek, 1. 1. 2019: Novo leto
petek, 8. 2. 2019: Slovenski kulturni praznik

Bonton skozi pravljico

Baje,da na svetu ni omejitev, če pri tem izvzamemo naše nebo. Še bolj brezmejna je naša domišljija, ki nas hrani tako od znotraj kot od zunaj. Da domišljija nenehno brsti in se poraja, pa je zaslužno polnjenje naše osebne zakladnice pravljic in ostalih pripovedk. Tudi v letošnjem letu v našem vrtcu pravljic ne izpustimo iz rok, zato nas je v četrtek, 25. 10. 2018, obiskala knjižničarka Tatjana, ki nas je najprej poučila o bontonu in zaključila s pravljico "Saj to ni džungla". "Če želite, da bodo vaši otroci inteligentni, jim berite pravljice. Če želite, da bodo še bolj inteligentni, jim berite še več pravljic". (Albert Einstein)

Vrtec Polhek ima rojstni dan

Danes, 17. oktobra, mineva 20 let odkar oddelek Polhek, ki deluje kot dislocirana enota Vrtca Ciciban, praznuje 20 let. Otokom nudi postor za igro, raziskovanje, učenje. Dvajset generacij je v njem rastlo in se razvijalo, se počutilo varno in sproščeno. Za vse to se trudimo strokovne delavke Vrtca Ciciban in lastniki - družina Pevec. Le-ti so nas danes presenetili in nam prinesli čisto pravo torto in male tortice, ki smo jih z veseljem pojedli. Obiskali so nas tudi otroci iz skupine Pikapolonic, ki so nam zapeli Vse najboljše in skupaj z nami obeležili to okroglo obletnico. Več pa si poglejte na fotografijah.

Teden otroka

IGRE BREZ MEJA

V obliki športnega popoldneva smo v tednu otroka v športni dvorani Pungrt organizirali IGRE BREZ MEJA.

Po uvodnem ogrevanju ob glasbi, so otroci na dvanajstih postajah pokazali in urili svoje spretnosti. Preizkusili so se v nogometu, skakanju na trampolinu, plezanju po letveniku, poligonu, ciljanju v tarčo in na koš, poskokih z žogo, hoji po vrvi, spuščanju po toboganu, vodenju žog mimo ovir, hoji in plazenju po gredi, plezanju skozi obroče in igri s padalom. Ob koncu so se otroci ob mirni glasbi ter masaži umirili.

Predšolsko obdobje v posameznikovem življenju predstavlja ključno fazo za celosten razvoj posameznika. Preko gibanja otroci pridobivajo prve izkušnje in informacije iz okolja, saj se gibanje tesno povezuje z drugimi področji razvoja.

Hvala za udeležbo

Dani Repina, Melita Uštar, Jasmina Pajk, Polona Jerič in Alenka Zupančič

Začni mlad, tekmuj pošteno

"Začni mlad, tekmuj pošteno", je naslov projekta pri katerem so danes v obliki množičnega teka tekmovali tudi naši otroci iz vrtca Ciciban. Po uvodnem ogrevanju ob dobri glasbi, so se urnih nog in v zdravem tekmovalnem duhu pognali čez štartno črto. Mladim tekačem je bilo naklonjeno tudi vreme, ki jh je še dodatno motiviralo, da so uspešno pritekli v cilj. Današnji dogodek se je izkazal za primer dobre prakse, ki ga je v bodoče vredno nadaljevati.

Kolesarčki

Program Kolesarčki je preventivno vzgojni program v cestnem prometu za najmlajše. Vzgoja otrok se prične takoj, ko otrok začne sodelovati v prometu kot potnik v vozilu, kot pešec ali kot kolesar. Namen programa je, da otroka preko igre poučimo o pravilnem vedenju v prometnem okolju, tako da bodo postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu.

Danes so bili otroci našega vrtca postavljeni v vlogo voznika in doživljali dogodke kot jih opažajo in zaznavajo vozniki v pravem prometu. Prav tako so bili otroci postavljeni v vlogo pešca, ki mora pravilno prečkati prometno cestišče na poligonu. Ob vsem tem pa so spoznavali osnovne cestno prometne predpise in kako pomembna je uporaba čelade.

stran 1 od 2

Galerija skupnih dogodkov