Polhki

Vzgojiteljica: Špela Repovž
Pomočnici vzgojiteljice: Maja Škrbec, Petra Šuštar

Tradicionalni slovenski zajtrk

Letošnji 20. november bi bil dan, ko bi v vrtcih in šolah že deseto leto zapored obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Otrokom bi tako za zajtrk ponudili dobrote lokalnih kmetov - domači kruh, maslo, med, mleko ter sočno jabolko.

Pomembno je, da že naše malčke seznanimo s pomenom rednega zajtrka ter uživanja lokalne in sezonsko pridelane hrane na slovenskih tleh. Pri Zvezi slovenske podeželske mladine se tega dobro zavedajo, zato so pripravili poučen video, v katerem želijo otrokom na realen način prikazati pridelavo hrane, ki jo vsakodnevno uživamo.

Doma lahko skupaj pripravite zajtrk, ki naj vključuje živila, značilna za Tradicionalni slovenski zajtrk.

Video in druge vsebine najdete na spletni strani: https://zspm.si/tradicionalni-zajtrk/

Prilagam še  povezavo za medeno pravljico, ustvarjanje čebele in ples čebel: www.igrivaigralnica.com/igralnica/medenapravljica

Ostanite zdravi ...

Galerija Polhki