OBISK KNJIŽNJIČARKE

V ponedeljek, 17.9., nas je obiskala naša knjižnjičarka, ga. Vanja Adamlje. Povedala nam je, da ja danes dan, ko se začne tekmovanje za bralno značko in nam jo tudi predstavila. Pripovedovala je zgodbo o volku, katero smo z zanimanjem poslušali. Kot darilo, pa je vsak prvošolec prejel svojo knjigo. Njenega obiska smo bili zelo veseli.

TEHNIŠKI DAN

V soboto, 15. 9., je bila tudi na naši šoli delovna sobota, ki smo jo prav zares preživeli delovno. Prvi dve uri smo spoznavali in se pogovarjali o pomenu skrbi za okolje. Po malici smo vso teorijo prizkusili tudi v praksi. Učenci 1.in 2. razreda so odšli na sprehod po šolski poti in med tem pobirali smeti. Učenci 3. razreda pa so opremljeni z grabljami, metlami, gajbicami in čopiči namenili urediti okolico šole. Pograbili so travo in listje, pobrali sadje, pometli smeti na igrišču in okoli šole. Narisali smo zelena stopala, ki nas opominjajo, kje in kako varno pridemo na šolsko igrišče. Za konec smo se pomerili v igri med dvema ognjema in prijetno utrujeni odšli domov.

Lucija Luknar

Delovne sobote

Spoštovani starši!

V skladu s šolskim koledarjem so v šolskem letu načrtovane tri delovne sobote.

V letnem delovnem načrtu PŠ Velika Kostrevnica smo opredelili tri delovne sobote in sicer:

- 15. 9. 2018

- 15. 12. 2018

- 2. 2. 2019

Informacije o vsebini posameznih delovnih sobot boste starši prejeli naknadno.

PRVI ŠOLSKI DAN

Pričetek pouka za učence 2. in 3. razreda bo

v ponedeljek, 3.septembra 2018 ob 8. uri.

S seboj prinesite vrečko s copati in šolski nahrbtnik s potrebščinami. Učbenike iz učbeniškega sklada boste prejeli prvi šolski dan pri svoji učiteljici.

Prevozi bodo potekali po ustaljenem voznem redu. Prvi šolski dan bo jutranje varstvo organizirano od 6.45 dalje. Malica bo za vse učence. Organiziran bo oddelek podaljšanega bivanja.

Sprejem za prvošolce skupaj s starši bo 3. septembra 2018, ob 10.30 na OŠ Šmartno, kjer jih bo pričakala njihova razredničarka.

Želimo vam prijeten začetek novega šolskega leta.

Vaše učiteljice