Vrtec Ciciban

Vzgojiteljica: Špela Repovž
Pomočnici vzgojiteljice: Maja Škrbec, Eva Baš

Stari starši na obisku

Kaj bi jaz brez stare mame,

kdo naj sicer v bran me vzame?

In brez deda bi, seveda,

zrasel v malega "ničveda".

Babica najbolje ve,

kaj njen vnuk najraje je,

in v upanju na sladke sanje

me s pravljico pospremi vanje.

Dedek se na vse spozna,

težave vse rešiti zna.

Meni pa se dobro zdi,

da mu smem pomagati.

In še nekaj sem spoznal:

kot bi "pih" skrbi odgnal,

tako oba se pomladita,

ko s z mano veselita.

(M.K.)

Z uvodno pesmijo smo pozdravili stare starše otrok skupin Palčki in Škratki. Srečanja so se udeležili v velikem številu.

Stari starši so tudi del naše ustanove, saj večkrat prihajajo v vrtec, ko pospremijo svoje vnuke, vnukinje v vrtec ali domov.

Z nastopom smo se jim želeli za njihov prispevek in trud zahvaliti in jim s pesmijo in deklamacijo polepšati spomladansko popoldne.

Je že tako, da imajo stari starši in vnuki posebno vez, odnos - so njihovi tolažniki, zaščitniki in prijatelji za igro.

Otroci so v kratkem programu povedali nekaj deklamacij, zaigrali na bobne, ropotulje in zapeli pesmi, ki so se jih naučili do sedaj.

Po zaključku nastopa so otroci skupaj s starimi starši izdelali inštrument - DEŽEVNI GOZD, ki so ga odnesli domov.

Druženje in klepet smo zaključili z lepimi mislimi in prijetnimi občutki.

Obisk medicinske sestre

Zdravje v vrtcu je program promocije zdravja, ki ga izvaja Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) v povezavi s slovenskimi vrtci.

V sklopu tega programa nas je v torek, 22.1. pri Škratkih obiskala medicinska sestra Neja. Seznanila nas je z osebno higieno (umivanje, rok, kihanje, brisanje noskov ...). Predstavitev je bila zelo poučna in prijetna.

Svetovni dan pozdrava

21.november je svetovni dan pozdrava. Na ta dan naj bi se spomnili, kako pomemben je pozdrav in pozdravili vsaj deset ljudi. pozdravljanje je namreč lepa navada in del osnovne kulture vsakega človeka.

Medsebojno sporazumevanje ohranja mir.

Prvič so svetovni dan pozdrava praznovali 1973. danes se svetovnega dneva spominjajo vsaj v 180 državah. "Pravila" dneva do danes ostajajo enaka: POZDRAVITI JE POTREBNO VSAJ DESET LJUDI in s tem pokazati, da bi se morali morebitni konflikti reševati s sporazumevanjem, pogovorom. Osebna komunikacija je namreč tista, ki ohranja mir.

Pozdrav je v našem življenju zelo pomemben. Z njim na vsakem koraku prispevamo k boljšim medsebojnim odnosom in k prijetnejšem počutju. Pozdravljamo z namenom, da izkažemo dobrodošlico, pozornost, zaželenost in gostoljubje.

Galerija Škratek

Vrtec Ciciban