Petelinčki

Vzgojiteljica: Jasmina Pajk
Pomočnici vzgojiteljice: Rebeka Lavrič, Stanka Koprivnikar

Petelinčki v oktobru

Petelinčki smo izkoristili lepe jesenske dni za izlete v gozd. Tam smo nabrali listje in z njim izdelali obleko gospe jeseni. Pričela se je prva angleška urica, kjer smo se učili predstaviti in pozdraviti preko pesmice. Izdelali smo sladico brez peke - čokoladne piškote z banano. Udeležili smo se likovne delavnice pod kostanji in se urili v risanju z ogljem. Izdelali smo uro iz škatlice od topljenega sira. Večina nas že prepozna števila do 12 in jih zna urediti po vrsti.

Skupaj s čebelicami smo se odpravili na izlet v Kostrevnico. Hoja nas ni prav nič utrudila, brez težav smo se še dve uri igrali na igralih Podružnične OŠ. Ponosno smo sedli v šolske klopi in tam pojedli kosilo.

V tednu otroka smo prvič kot petelinčki obiskali telovadnico. Urili smo se v poligonu, kjer smo med drugim hodili po gredi, naredili preval naprej in se kotalili. Odšli smo v kino k Čebelicam, kjer smo telovadili z Juvijem in se sladkali s kuhanim kostanjem. Predstavili so se nam tudi gasilci, ta dan smo izvedeli veliko zanimivega, med drugim tudi zakaj se naš oddelek imenuje Petelinčki.

V okviru projekta "trajnostna mobilnost" smo izvedle druženje naše skupine in sicer smo združile obisk Gasilske brigade v Ljubljani z vožnjo z vlakom ter hojo mimo igral do cilja. Dan je bil poučen tako za nas vzgojiteljice kot otroke in starše. Imeli smo se lepo.

Petelinčki v septembru

Spet se je začelo novo vrtčevsko leto. Otroci so bili po počitnicah zelo željni ponovne igre z vrstniki, katere so poznali že iz "Metuljčkov", lepo so se vključili tudi štirje otroci, ki so se...

Galerija Petelinčki