Poskus "plesoče rozine"

Zanimalo nas je le kaj se zgodi z rozinami, če jih natresemo v vodo z mehurčki. Nekaj otrok je ugotavljalo ali bodo plavale ali pa bodo le potonile in res,  v steklen kozarec smo nalili vodo z mehurčki in vanjo natresli rozine. Opazili smo, da rozine "plešejo" gor in dol. Le zakaj,  nas je še zanimalo. Skupaj smo prišli do ugotovitve, da se vsaka rozina ujame v mehurček, ki jo ponese gor in ko mehurček poči se rozina potopi na dno kozarca, to pa se znova in znova ponavlja. Nato smo v drug kozarec natočili še navadno vodo in se spraševali kaj se bo zgodilo, ko bomo natresli rozine. Odgovori otrok: plavale bodo, nič se ne bo zgodilo ...

Nato smo natresli rozine in čakali kaj se bo zgodilo. Prav nič se ni zgodilo, saj v vodi ni bilo mehurčkov, ki bi rozine lahko prinesle gor. Deček je predlagal, da poskusimo še, da v kozarec natočimo polovico vodo z mehurčki in polovico navadne vode iz pipe. Prav res smo to naredili in na koncu ugotovili, da je bilo premalo mehurčkov, da bi rozine potovale na površje.

Otroci so bili nad poskusom res navdušeni, saj so o njem pripovedovali doma kot tudi v vrtcu skozi cel teden.

Galerija Miške

Prijava/odjava uporabnika