STARE IGRE IN IGRAČE V 1.a

Zadnjih 14 šolskih dni smo se v 1. a razredu pri spoznavanju okolja učili o starih časih. Izvedeli smo, kako so živele naše prababice in pradedki. V domačem Šmartnem smo si ogledali stare hiše in opazili, da so nekatere prav lepe, saj so jih obnovili. Videli smo tudi najstarejšo hišo v Šmartnem. Stoji v naselju malo nad našo šolo in je stara že skoraj 450 let.

Zanimalo nas je tudi, kako so se včasih igrali otroci, kakšne igrače so imeli in katere igre so se igrali. Naučili smo se nekaj ljudskih pesmi, izdelali vrtavke in iz papirja stkali prtičke. Igrali smo se otroške igre, ki so že kar malo pozabljene. Gotovo se nekateri še spomnite igre ALI JE KAJ TRDEN MOST? Učenci so v njej zelo uživali. Morda poznate igro A' JE KRUH ŽE PEČEN? Tudi to smo se naučili. Je zelooo zabavna!