Uspeh naravoslovnega raziskovalca Luka

Raziskovalne naloge so izziv, ki se ga lotijo redki učenci. Učenec 9. c Luka Tomažin se je na začetku šolskega leta odločil za raziskovanje letenja in izdelal nalogo z naslovom Leti, leti ... Leti?
V začetku novembra, po preletu nekdanjega učenca Mateja Ceglarja z vojaškim tovornim letalom Boening C17 Globemaster III, je Luka dobil še dodatno motivacijo za izdelavo naloge. Izdelal je vetrovnik, v katerem je meril sile na model letalskega krila z mikrokrmilnikom micro:bit. Predstavil je pogoje za let letala in dejavnike, ki to omogočajo.
V ponedeljek 25. 3. se je kot edini osnovnošolec udeležil regijskega srečanja mladih raziskovalcev Zasavske regije na Gimnaziji in srednji ekonomski šoli Trbovlje, kjer je pritegnil precej zanimanja za vetrovnik in meritve. Po odločitvi strokovne žirije je bil uvrščen na državno tekmovanje mladih raziskovalcev. Držimo pesti, da bo strokovna žirija na državni ravni uvrstila nalogo med izbor najboljših, kar bo znano v začetku maja.
 
Mentor Samo Škrabanja

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika