Vikend za nadarjene

Ta petek popoldne in v soboto dopoldne je na šoli potekal Vikend za nadarjene učence. Namenjen je bil učencem od 5. do 8. razreda, ki izkazujejo nadpovprečne sposobnosti mišljenja, kreativnost ali posebne dosežke na posameznih učnih področjih, v umetnosti ali športu.

Povabilu se je odzvalo 25 učencev, ki so v izbranih družboslovnih, naravoslovnih, športnih in likovnih dejavnostih pridobivali nova znanja oz. veščine ter hkrati uživali v druženju z vrstniki.

Ob delavnicah zunanjih predavateljic (psihologinja Franja Gros iz lokalnega Centra za krepitev zdravja in Urška Fele, MC Šmartno) so se poučili o zanimivih vsebinah s področja krepitve duševnega zdravja (trema, stres, perfekcionizem), osebnostnega in kariernega razvoja, spoznali gradnike pozitivne samopodobe ter razvijali dobre medosebne odnose.

Učenci so ob našem, s soncem obsijanem druženju, ugotovili, da ima prav vsakdo kakšen talent in lahko aktivno prispeva k temu, da postane naša pisana človeška družba boljša in sočutnejša.

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika