Naravoslovni dan v Arboretumu

Učenci 6. a, b razreda so imeli naravoslovni dan v torek, 12. 9., 6. c  pa v četrtek, 14. 9. v Arboretumu Volčji Potok. Dan je bil namenjen ogledu, spoznavanju ter prepoznavanju lesnatih rastlin - dreves in grmov, teh je več kot 4000. Učenci so se sprehodili med mnogimi drevesi kot so ginko, ki je živi fosil, platana s svojo značilno "vojaško skorjo", močvirsko cipreso, ki jo prepoznamo iz tal štrlečih prezračevalnih  koreninah, atlaška cedra ob zavetju pristave, kjer uspeva že več kot sedemdeset let. Občudovali smo francoski park, kjer prevladuje pušpan,  ki spada med grmičevje in se ga da lepo oblikovati, bambus, mnoga drevesa, ki so obrasla z bršljanom. Občudovali smo še na mnogih gredicah tudi sezonske rastline, ki so bile še v polnem razcvetu, med njimi najlepše vrtnice v rozariju. Na koncu smo si še ogledali zbirko kaktusov, tropski vrt z metulji in po želji razstavo dinozavrov.

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika