Napaka

Error the gallery with an id of: 5454 is not published

Kulturni dan 6. in 7. razredov

Po dobrem mesecu dni so si v sredo, 16. 11. 2022, največjo kulturno dvorano v Sloveniji, Gallusovo dvorano Cankarjevega doma, ogledali tudi šestošolci in sedmošolci. Prisluhnili smo koncertu z naslovom glasbene reke, kjer so nam orkestraši in plesalci na izjemno zanimiv način prikazali bistvo programske glasbe.

V nadaljevanju smo si po manjših skupinah ogledali še notranjost naše največje knjižnice v Sloveniji, spoznali nekaj zgodovinskih dejstev in zanimivosti vezanih na hrambo najrazličnejšega materiala v notranjosti te mogočne Plečnikove stvaritve. Upamo, da se bodo učenci takoj z 18. letom včlanili v Narodno in univerzitetno knjižnico Ljubljana in tudi sami pričeli z raziskovanjem razsežnosti njene vsebine.

Kljub slabemu vremenu, je za nami zanimivo kulturno obarvano dopoldne.