Napaka

Error the gallery with an id of: 5773 is not published

Občinsko srečanje mladih parlamentarcev

Šolski parlament se je tudi v letošnjem šolskem letu pridno sestajal vsak drugi torek. Nanj so bili vabljeni predstavniki vseh razredov, saj smo obravnavali temo, ki je v današnjem času še kako pomembna - duševno zdravje.

Jurij Kokalj, Živa Toplak, Tjara Zeba in Pija Štrumelj so na 33. občinskem parlamentu, ki je potekal v petek, 10.3., veliki sejni dvorani Občine Litija, zelo suvereno zastopali barve naše šole. Mladi parlamentarci iz OŠ Šmartno, OŠ Litija, OŠ Gradec in OŠ Gabrovka so predstavili, kako je potekalo dosedanje delo na srečanjih šolskega parlamenta. Učenci so nato  ob prisotnosti županov Litije in Šmartna razpravljali o problemih, ki težijo mladostnike, in iskali rešitve. Predlagajo nabiralnike za težave, podpirajo organizacijo športnih turnirjev med šolami, brezplačne tečaje joge in meditacije za učence ter brezplačne prevoze do teh storitev. Staršem sporočajo, da potrebujejo njihovo podporo, spodbude in manj pritiskov. Želijo si organizacijo "družinskega krožka", kjer bi se v sproščenem okolju pogovarjali s svojimi starši in z njimi igrali družabne igre. Kritični so bili tudi do sodobnega časa, ki je prinesel s seboj pretirano uporabo socialnih omrežij.

Sklepe, ki so jih sprejeli soglasno, bodo prenesli na regijsko srečanje, ki bo konec marca v Trbovljah.