×

Napaka

Error the gallery with an id of: 5932 is not published

Teden umetnosti

Med 22. in 28. majem 2023 v slovenskih šolah in vrtcih poteka že četrti Teden umetnosti, katerega poslanstvo je spodbujanje ustvarjalnosti in razvoj umetnosti v izobraževanju. Kakšna bi bila šola brez umetniške ustvarjalnosti mladih? Vsi bi se strinjali, da bi bila dolgočasna.

V letošnjem letu je podnaslov Tedna umetnosti "Srečanje umetnika in znanstvenika." Podnaslov nas je spomnil na Janeza Vajkarda Valvasorja, saj je bil tako znanstvenik kot tudi umetnik v eni osebi. Ravno zato smo na naši šoli Teden umetnosti otvorili s slikanjem na platna na gradu Bogenšperk. Mladi umetniki so na slikarska platna slikali v grajskih sobanah, v drevoredu, v grajskem vrtu in na zelenici okoli gradu.

Umetniška dela so sedaj na ogled v Galeriji gradu Bogenšperk med 22. in 25. 5., nato pa bomo razstavo postavili tudi na šoli.

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika