Tradicionalni slovenski zajtrk

Na tretji petek v novembru, 17. 11. 2023, smo tudi na PŠ Štangarske Poljane obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk.

Glavni namen dneva slovenske hrane je poudarjanje v Sloveniji pridelane hrane, ki se ji na ta dan nameni dodatno pozornost. Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je potekal pod sloganom »Kruh za zajtrk- super dan!«

Učenci so najprej uredili učilnico, pripravili pogrinjke in pozajtrkovali. Po obilnem domačem zajtrku smo se pogovorili o pomenu slovenskega tradicionalnega zajtrka in neznanih besedah (lokalno, pridelava …). Ogledali smo si posnetke o pridelave masla, pridobivanju mleka, nabiranju jabolk in peki kruha.  Najmlajši na naši šoli so se preizkusili v peki palačink in sadnih muffinov; malce starejši učenci pa v peki carskega praženca in kuhanju jabolčnega kompota. Vsem skupaj je odlično uspelo in vsi trebuščki so bili polni domačih dobrot. V šoli pa je prav prijetno dišalo.

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika