Objave učiteljic PŠ Štangarske Poljane

Delovna sobota

V skladu z Letnim delovnim načrtom in Pravilnikom o šolskem koledarju bomo imeli to soboto, 2. februarja 2019, delovno soboto.

Ta dan bomo imeli pouk. Pouk bo potekal po petkovem urniku

Jutranji šolski prevozi bodo potekali kot na običajen šolski dan. Pouk se bo končal ob 12.20. Po tej uri bodo tudi vsi odhodi šolskih kombijev in avtobusov. Drugih avtobusov ne bo.

Jutranje varstvo, kosilo in podaljšano bivanje ne bodo organizirani.

Vabljeni k ogledu spletne oddaje v živo za starše: Vzgoja za internet (5. 2. 2019, ob 18.00)

Za več informacij o oddaji ter za ogled oddaje kliknite na povezavo.

Vpis v 1. razred za šolsko leto 2019-2020

Obveščamo vas, da bo na OŠ Šmartno potekal vpis v prvi razred

za učence matične šole in učence podružničnih šol -  PŠ Primskovo, PŠ Štangarske Poljane in PŠ Velika Kostrevnica.

Vpis bo potekal na OŠ ŠMARTNO, v pritličju prizidka, kabinet št. P/K1,

V PONEDELJEK, 4. 2. 2019, OD 10. DO  13. URE IN OD 14. DO 18. URE

V TOREK,  5. 2. 2019, OD 12. DO 17. URE

IN SREDO, 6. 2. 2019, OD 9. DO 15. URE

Vpis je obvezen za otroke, rojene v letu 2013. Zaželeno je, da imate s seboj osebni dokument otroka.

Dodatne informacije dobite v šolski svetovalni službi, tel: 89-00-171.

Anketni vprašalnik za starše

Spoštovani starši!

Tudi v letošnjem šolskem letu želimo s spletnim anketnim vprašalnikom ugotavljati stopnjo kakovosti vzgojno-izobraževalnega dela in zadovoljstva staršev. Prosimo vas, da izpolnite anketni vprašalnik, do katerega lahko dostopate na spodnji povezavi. Prosimo vas, da na vprašalnik odgovorite do petka, 1. februarja 2019.

Hvala za vaše sodelovanje in lepo pozdravljeni, Albert Pavli, ravnatelj.

Predavanje za starše učencev od 1. do 4. razreda

Vabimo Vas, da se nam v sredo, 23. 1. 2019, ob 17. uri, v avli I. nadstropja OŠ Šmartno pridružite na predavanju za starše učencev od 1. do 4. razreda. Predavala bo ga. Mateja Petric na temo: S kakšnimi čustvenimi težavami se srečujejo naši otroci in kako jim pomagati.
Več informacij si oglejte v prilogi.

Slovenski tradicionalni zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk smo obeležili v petek, 16. novembra 2018, na dan slovenske hrane. S tem projektom smo otrokom približali pomen kmetijstva, živilske industrije, čebelarstva, ohranjanja čistega okolja v povezavi s pomenom zdrave in uravnotežene prehrane ter gibanja. Za zajtrk smo jim postregli domače pečen kruh, domače maslo in mleko, med slovenskih čebelarjev ter slovenska jabolka.

Po zajtrku smo se lotili priprave mase za palačinke. Ko je bila masa pripravljena si je vsak učenec sam spekel palačinko in se z njo posladkal. Med peko posameznega učenca smo ostali rezali, lupili, sekljali…sadje seveda; pripravili smo si še sadno solato.

Na ta dan so bili naši trebuščki res polni zdrave in malo manj zdrave hrane. Bilo je lepo in sladko.

Obisk Knjižnice Litija

V torek, 6. 11. 2018, smo se z učenci 1. in 2. razreda odpravili v Knjižnico Litija. V knjižnici nas je sprejela ga. Tatjana Renčelj, ki je učencem s pomočjo zgodbice in slik predstavila razvrstitev knjig v knjižnici. Vse oddelke smo si tudi ogledali in seveda je bila najbolj zanimiv oddelek z risankami in filmi za otroke. Po ogledu knjižnice smo prisluhnili počni pravljici Saj to ni džungla. Naučili smo se, da odgovor NE ni vedno najbolj ustrezen in ga nadomestili z bolj prijaznimi besedami.

Po ogledu knjižnice smo obisk v Litiji izkoristili še za ogled Železniške postaje v Litiji, kjer nas je sprejel prijazen prometnik in nam predstavil veliko zanimivih stvari o njegovem delu. Sprehodili smo se skozi železniški podhod in pot nadaljevali čez litijski most do cerkve Sv. Nikolaja v starem mestnem jedru.

Pokukali smo tudi v notranjost cerkve in bili presenečeni nad mozaikom.

Pot smo nadaljevali do Farbarjevega gradu, si ogledali sončno uro in se ustavili še v Razvojnem centru Srce Slovenije. Dan je bil poln novih spoznanj in novih doživetij.

Zdravstvena vzgoja

Učence na PŠ Štangarske Poljane je v ponedeljek, 5. 11. 2018, obiskala medicinska sestra ga. Simona Mohar iz ZD Litija. V 1. in 2. razredu je učence poučila o zdravih navadah in osebni higieni (zdrava prehrana, ustrezna raba računalnika, gibanje za zdravje, pravilno umivanje rok in zob, pravilno kihanje in kašljanje, kako pravilno obrisati nos, naučili smo se tudi pravilnega sedenja. . . ). Ogledali smo si tudi ogledali lutkovno predstavo Ostal bom zdrav. Po malici se je medicinska  sestra posvetila tudi učenem 3. razreda. Pogovarjali so se o zdravem načinu življenja. Medicinski sestri se zahvaljujemo za njen čas in obisk pri nas.

stran 1 od 3