MEDENA ZGODBA

V ponedeljek smo se odpeljali v Šmartno, kjer smo si ogledali čebelarski paviljon z naslovom "Medena zgodba". Čebelarji so nam povedali veliko novih in  zanimivih stvari o čebelah. Pokazali so nam iz katerih rastlin čebele najraje nabirajo medičino. Izvedela sem tudi, da je v panju ogromno čebel in da čebeljo družino sestavljajo čebele delavke, trot in matica. Čebela po vonju matice vedo kam se morajo vrniti oz. kateri panj je njihov. Delo čebelarja je zelo zanimivo, pa tudi težko.

Po končanem ogledu so se učenci 1. in 2. razreda odpravili v šolsko knjižnico, kjer jim je knjižničarka Vanja pripovedovala, kako se vedemo v knjižnici, kako izbiramo knjige, kdo so pravljični junaki in še veliko drugega. Izdelali pa so tudi kazala za knjige.

Učenci 3. in 4. razreda pa so odšli k županu Občine Šmartno pri Litiji g. Rajku Meserku in se z njim pogovarjali o njegovem delu. Ugotovili so, da ima župan veliko dela in zelo udobne stole v sejni sobi. 

Spoznali smo tudi poklic frizerja.

Vanja in Ožbej 4.r

 

Prijava/odjava uporabnika