Koledar dogodkov - OŠ Šmartno

Zimska šola v naravi
Ponedeljek, 8. Januar 2018

Spoštovani starši!

Veseli smo, da ste bo vaš otrok udeležil šole v naravi.  Šola v naravi je posebna vzgojno-izobraževalna oblika s smotrno načrtovanim vzgojno-izobraževalnim programom, v katerem je osrednji vsebinski sklop narava. Bistvo šole v naravi je ta, da ves oddelek učencev za nekaj časa odide v neposredno naravno okolje, kjer s izbranimi vzgojno-izobraževalnimi vsebinami in posebnim načinom življenja, nadaljuje pedagoško delo.

Program šole v naravi:

- alpsko smučanje, smučarski teki, pohodništvo,

- kulturno in družabno življenje, predavanja, druge aktivnosti …

Prepričani smo, da se bodo otroci v šoli v naravi dobro imeli in da se bodo naučili veliko koristnega, kar bodo v življenju potrebovali. Približuje se dan, ko bodo vaši otroci odšli v šolo v naravi. Obveščamo vas, da bo odhod učencev  v ponedeljek, 8. 1. 2018, ob 8.00. Zbor vseh udeležencev pa je ob 7. 30 pred OŠ v Šmartnem. Otroci, ki težko prenašajo vožnjo z avtobusom, naj pravočasno vzamejo ustrezno zdravilo.

Otroci bodo bivali v hotelu Jakec. Naslov: Planina pod Šumikom, 2316 Zg. Ložnica.

Telefonska številka je 02 80 34 506. Telefon uporabljate samo takrat, kadar je to res nujno potrebno. V tem primeru pokličete enega od učiteljev.  Hvala za razumevanje!

Prosimo vas, da otroci pustijo mobilne telefone doma!

Povratek otrok iz šole v naravi bo v soboto, 13. 1. 2018, predvidoma ob 16. 00 pred šolo v Šmartnem. V primeru, da boste  po otroka prišli z avtomobilom, vas vljudno prosimo, da vaš avto parkirate tako, da bo avtobus lahko pripeljal do šole.

Prosimo, da obvezno pisno obvestite razrednika  o morebitnih zdravstvenih težavah (zdravila, alergije, močenje postelje…)

Z vašimi otroki bomo teden dni preživeli in se z njimi trudili:

-učitelji smučanja: Albert Pavli, Sandra Kapus, Boštjan Pogač, Anita Pevec Sivka, Tomaž Rozina in Simona Kovač.

-učiteljici: Veronika Špes in Sonja Marin

Še nekaj navodil glede opreme, ki jo bo otrok potreboval v šoli v naravi.

Oprema in oblačila za delo na snegu:

- smuči, smučarske palice, smučarski čevlji, čelada, smučarska očala

- dva para rokavic,

- nogavice (tanke bombažne, debelejše)

-"termo" dokolenke, lahko tudi hlačne nogavice

- bunda, tople smučarske hlače, kapa,

- toplo spodnje perilo,

- puli, pulover

- zimski čevlji za hojo

- smučarska očala

- 2x trenirka ali hlače za bivanje v domu

- 2x puli ali majica z dolgimi rokavi, majica kratek rokav (2 kom),

- copati (lahko so športni copati, »croksi«), (ne copati iz blaga)

- spodnje perilo, robci, pižama

Pribor za osebno higieno :

- milo

- dve brisači

- mazilo za ustnice

- glavnik

- zobna krema, zobna ščetka

- zaščitna krema

- osebna zdravila (če jih ima) – Obvezno opozorite razrednika!!

Druga oprema :

- zdravstvena kartica

- pisalni pribor, barvice, škarje, lepilo, mapa, selotejp, geo trikotnik

- zemljevid Slovenije

- knjiga za branje

- naslovi sorodnikov, znancev

- namizna ali družabna igra, manjši igralni instrument

- plastenka za vodo

Priporočamo vam, da vso opremo pripravite in pregledate, predvsem smuči, čevlje in palice še pred odhodom in v primeru, da ta ni ustrezna, poiščete pomoč pri prijateljih ali v šoli.

V ceno, ki so jo otroci plačali za šolo v naravi, je vračunana tudi vozovnica za smučarsko vlečnico, zato naj imajo s seboj le manjšo vsoto denarja (za sok, kartice, spominke), priporočamo 15-20 EUR.

V želji, da bi šola v naravi v celoti uspela, Vas lepo pozdravljamo!

Vodja šole v naravi:                                                                                      Ravnatelj:

Simona Kovač, prof.                                                                                    Albert Pavli, prof.

Kraj dogodka TRIJE KRALJI
Hotel Jakec ***