Tekmovanje iz prve pomoči

Za nami je tekmovanje iz prve pomoči. Tekmovanje je potekalo ločeno,  teoretični, pisni  del je potekal v šoli, 20. marca, praktični del pa v Litiji, 26. marca, kjer so ekipe prve pomoči morale prikazati TPO na lutki z uporabo defibrilatorja in oskrbeti eno poškodbo. Oskrbeti so morali odprt zlom goleni s hudo krvavitvijo. Tekmovalo je sedem ekip: iz OŠ Gradec, OŠ Litija,  dve ekipi OŠ Gabrovka, OŠ Dole ter dve ekipi iz OŠ Šmartno. Prvo ekipo naše šole so zastopali Lea Vavtar, Brin Palčič, Živa Toplak, Ema Voršič, vsi iz 9.b ter  Maja Tomažič  in Zala Zaman iz 8.b, ki je bila tudi vodja ekipe. Ekipa je dosegla odlično drugo mesto. Druga ekipa v sestavi: Timotej Hauptman, Marko Lupše, Stella Grom vsi iz 9.b, Neža in Zoja Godec iz 9.c ter Gašper Pušnik, vodja ekipe iz 8.b. Ta ekipa je zasedla peto mesto. Učenci so se dobro pripravili na praktični del malo slabše pa na teoretični - pisni del, kjer so izgubili kar nekaj točk.  Samo ena ekipa se uvrsti na nadaljnje tekmovanje.

Prvo mesto si je prisvojila ekipa prve pomoči iz Dol in se tudi uvrstila na regijsko tekmovanje.

Obema ekipama naše šole iskrene čestitke, saj je zelo pomembno, da znaš, upaš, nekomu pomagati, ko le ta potrebuje pomoč.