Objave učiteljev

ZBIRANJE STAREGA PAPIRJA

Spoštovani starši in ostali krajani!

Učenci 9. a in b razreda OŠ Šmartno bomo v tednu od 27. sept. do 4. okt. zbirali star papir. Prosimo vas, da odpadni papir, zvezan v svežnje ali zložen v zaprte kartonske škatle, odložite pred vhod vaše hiše ali stanovanja. Če imate možnost, bomo veseli, če ga boste sami pripeljali pred šolo, in sicer k vhodu v športno dvorano (nasproti igrišča oz. strelskega doma). V primeru, da imate večjo količino papirja, nam to sporočite in bomo organizirali šolski prevoz.

HVALA!!!

ZAČETEK BRANJA ZA BRALNO ZNAČKO

17. septembra  se je začela že 58. sezona branja za bralno značko. Ob začetku sezone so vsi prvošolci v Sloveniji kot bralno spodbudo prejeli v dar knjigo pisatelja Petra Svetine in ilustratorke Ane Razpotnik Donati KAKO JE GOSPOD FELIKS TEKMOVAL S KOLESOM. Kako so se prvošolci naše šole razveselili podarjene knjige, si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Vesela šola

Zgodovina Vesele šole sega v leto 1968 in je eno izmed najbolj množičnih tekmovanj iz znanja. Po nekaj letih premora bomo tudi na naši šoli učencem 4., 5. in 6. razreda omogočili, da s pomočjo Vesele šole širijo svoje splošno znanje in tekmujejo v znanju. Tekmovanje poteka v dveh stopnjah in sicer šolsko in državno tekmovanje. Teme Vesele šole so objavljene v reviji Pil in na spletni strani, kjer si o nalogah in tekmovanju lahko tudi več prebereš. Če se želiš pridružiti Veseli šoli, izpolni prijavnico, ki jo dobiš pri mentorju. Lahko pa se tudi pridružiš pripravam na Veselo šolo, ki bodo potekale vsak torek, 6. šolsko uro v učilnici I/6.

Mentorica Vesele šole: Jožica Žurga

ŠPORTNI DAN - planinski

Planinski športni dan, napovedan za sredo, 27. 9. 2017, je prestavljen na SREDO, 4. 10. 2017.

Prvi šolski dan v prenovljeni šoli

Danes so v popolnoma prenovljene prostore vstopili učenci podružnične šole Velika Kostrevnica. Novih prostorov so se seveda zelo razveselile tudi učiteljice in seveda starši.

Prvi šolski dan na matični šoli

Drage učenke, dragi učenci!

Pred nami je novo šolsko leto. Vsako, tudi letošnje, prinaša nekaj novosti. Nekateri boste dobili nove sošolce, nove učitelje in nove učilnice.

V prvih dneh pouka bo v času prihodov in odhodov učencev v šolo in domov, v okolici šole zelo veliko prometa. Zato vas še posebej prosim, da ste pazljivi in strpni ter poskrbite za svojo varnost.

Upam, da ste počitnice preživeli lepo in varno, da ste se odpočili in nabrali energijo, ki jo boste potrebovali, da boste lahko kos  naporom in obremenitvam, ki vas čakajo v novem šolskem letu.

Vsem vam želim uspešen začetek in še boljše nadaljevanje šolskega leta in pazite nase!

Albert Pavli, ravnatelj

Več informacij si lahko ogledate v priponki.