Šolska svetovalna služba

Starši se z nami srečate ob vpisu šolskih novincev, na delovnih srečanjih za poklicno orientacijo, pri reševanju socialno ekonomskih težav, na  predavanjih in roditeljskih sestankih, pri reševanju učnih in vzgojnih težav in še marsikje. Z učenci pa se srečujemo tudi pri urah individualnega svetovanja, učne pomoči, pri izvajanju različnih projektov (učinkovito učenje, dobra razredna klima …), na razrednih urah, hospitacijah v razredih, na dnevih dejavnosti itd.

V šolski svetovalni službi namenjamo posebno skrb:

• učencem s posebnimi potrebami in nadarjenim učencem
  • zagotavljanju varnega socialnega okolja, dobrim medsebojnim odnosom in učinkovitemu reševanju konfliktov
  • razvijanju delovnih navad in strategij učenja
  • razumevanju otrokovih razvojnih in čustvenih težav
  • posvetovanju o vzgoji
  • razumevanju otrokovega odzivanja ob kritičnih situacijah v šoli in družini
  • pomoči učencem pri oblikovanju izobraževalne in poklicne poti
  • sodelovanju v razvojnih in preventivnih projektih

V dopoldanskem in popoldanskem času sva po predhodnem dogovoru dosegljivi:

• Mojca Jurca, pedagoginja in soc. kult.
  • Mateja Štritof, pedagoginja

Telefonska številka: 01 89 00 171

Poklicna orientacija

Aktivnosti, ki potekajo v šoli v zvezi s poklicno orientacijo:

• Individualni pogovori pri svetovalnih delavkah Mojci Jurca in Mateji Štritof. Učenci se predhodno dogovorijo za termin.
  • Učenci najdejo informacije o posameznih srednjih šolah in poklicih na oglasni deski, ki se ureja v 2. nadstropju prav v namen poklicnega informiranja.
  • Predavanje za starše 8. in 9. razreda v okviru roditeljskih sestankov.
  • V januarju organiziramo predstavitve posameznih srednjih šol in poklicev (srednješolska tržnica). Predstavitve potekajo na šoli v popoldanskem času.

Povezave do koristnih in zanimivih informacij:

Vpis v 1. razred osnovne šole

Vpis otrok v javno osnovno šolo ureja Zakon o osnovni šoli.

Starši morajo v 1. razred osnovne šole vpisati otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let. Otroci, ki so tuji državljani oziroma osebe brez državljanstva in prebivajo v Republiki Sloveniji, imajo pravico do obveznega osnovnošolskega izobraževanja pod enakimi pogoji kot državljani Republike Slovenije. Vpis se izvede v šoli v mesecu februarju za naslednje šolsko leto.

Več si lahko preberete v prilogi - Vpis v 1. razred osnovne šole - Zakon o osnovni šoli

Subvencionirana šola v naravi in druge večdnevne dejavnosti

Starši oziroma otrokovi zakoniti zastopniki uveljavljate pravico do subvencije za šolo v naravi ali druge večdnevne dejavnosti prostovoljno na obrazcu šole (vloga). Izpolnjeno vlogo s priloženimi obveznimi dokazili starši oddate razredniku ali šolski svetovalni delavki do 60 dni pred načrtovanim odhodom v šolo v naravi ali na drugo večdnevno dejavnost.