Naše sodelovanje v projektu "Furamo lokalno"

V preteklih treh letih je Osnovna šola Šmartno sodelovala v projektu "Furamo lokalno", ki ga je vodila zadruga Koreninica z. o. o.

Projektni partnerji - Zadruga Koreninica z. o. o. in lokalne kmetije so si s projektom prizadevali za vzpostavitev in razvoj novega lokalnega tržišča prehrambenih pridelkov in izdelkov, ki temelji na kratkih dobavnih verigah.

Osnovna šola Šmartno je v projektu sodelovala s kupovanjem pridelkov in izdelkov lokalnih kmetij. S tem smo spodbujali razvoj lokalne ekonomije, podpirali sodelujoča kmetijska gospodarstva, spodbujali trajnostno rabo površin, predvsem pa našim učencem zagotavljali sveže in kakovostne pridelke ter izdelke, neposredno iz rok lokalnih proizvajalcev hrane.