Objave učiteljev

TEKMOVANJE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE, 8. razr.

V priponki je poročilo o tekmovanju iz materinščine za Cankarjevo priznanje in o dosežkih naših učencev.

Državno tekmovanje iz angleščine za 9. razred

V torek, 21. 3. bo na OŠ Brinje v Grosupljem potekalo državno tekmovanje iz angleščine. Odhod izpred šole bo ob 12.20, predviden prihod pa ob 16.00.

Tekmovanja se bo udeležil učenec 9.a razreda, Matic Miklavčič. Želimo mu veliko uspeha na tekmovanju.

Če umira moj jezik, umira tudi narod

Negovanje jezika je velika naloga šole in da to uspešno delamo, so danes pokazali učenci 5. a razreda s pripovedovanjem poustvarjenih pripovedk o povodnem možu, nastanku Bleda, o treh sinovih...Sošolci in učenci nižjih razredov so z zanimanjem poslušali in si mogoče tudi zapomnili nauke, ki so sledili vsaki pripovedki. Če se povrnemo k naslovnemu pregovoru, smo lahko prepričani, da se s tako vzgajanim mladim rodom tega ni bati.

Nemška bralna značka 2017

Učenci so prebrali 2 nemški knjigi. Sodelovalo je 41 učencev. Rezultati so naslednji:

4. razred: 5 zlatih, 6 srebrnih, 1 priznanje za sodelovanje

5. razred: 1 zlato priznanje, 4 srebrna priznanja

6. razred: 2 zlati, 1 srebrno priznanje

7. razred: 1 zlato, 4 srebrna priznanja, 1 priznanje za sodelovanje

8. razred: 2 zlati, 4 srebrne, 1 priznanje za sodelovanje

9. razred: 1 zlato, 4 srebrna priznanja, 3 priznanja za sodelovanje

Čestitamo!

ZBIRANJE STAREGA PAPIRJA

Učenci 9. razreda bodo v naslednjih dneh zbirali stari papir. Papir bodo zbirali od 20. 3. do 29. 3. 2017. Papir lahko pripravite v kartonskih škatlah ali skupaj povezan.

Se priporočamo.

Športni dan Planica

Kot da bi bila s soncem obsijana dolina pod Poncami danes samo naša. Le posamezni tekači na smučeh in delavci, ki so postavljali tribune za finale svetovnega pokala v smučarskih skokih. Aktivno smo preživeli dan s tekom na smučeh, vzponom na skakalnice in pohodom proti Tamarju. Vseh lepot se ne da opisati z besedami, slike povedo več.

stran 1 od 18