Napoved dejavnosti

sreda, 24. 4. 2024: Družinski dan skupine Metuljčki
četrtek, 25. 4. 2024: Druženje z dedki in babicam Petelinčki

Izlet v Kavbojsko deželo

V sredo, 10. 4., so se otroci, stari 4-5 let, odpravili na izlet v Kavbojsko deželo. Ob prihodu na končni cilj so najprej pozajtrkovali, potem pa jim je gospodar pokazal, katere živali živijo v njihovi deželi. Skupaj z njim so na prosto izpustili kokoši, si ogledali, kako kokoš vali jajca in kje imata svojo ogrado krškopoljska prašiča. Na travnikih okrog in okrog pa so se pasli konji in pogled je bil res idiličen.

Prijazna gospodična se je pripeljala s kočijo, v katero sta bila vprežena dva konja, ki sta vse otroke v manjših skupinah popeljala okrog in okrog po Kavbojski deželi. Ostali otroci so se ta čas zabavali na raznovrstnih igralih, najbolj oblegan pa je bil čisto pravi zipe-line.

Na koncu kavbojske dogodivščine je otroke presenetila maskota - Kavboj Pepe, ki jim je prinesel majhno darilce za spomin, jih lepo pozdravil in z njimi posnel skupinske fotografije.

Na Primskovem vstopili v pravljično pomlad

Pomlad nas je obiskala že v vsej svoji lepoti. Še lepšo pa so naredili otroci iz oddelkov Sovice in Čukci s svojimi vzgojiteljicami.

V nedeljo. 7. 4. 2024, so skupaj s šolarji podružnične osnovne šole Primskovo pripravili prisrčen nastop. Dvorano gasilskega doma je napolnilo otroško petje, glasba, izseki pravljic Rdeča kapica, Sneguljčica ter Janko in Metka. In seveda tudi obiskovalci, željnji videti nastop otrok.

Hvala vsem nastopajočim za čudovito dopoldne.

Podatki po zaključenem vpisu otrok v Vrtec Ciciban

V priponki se nahaja čakalni seznam, kamor so se uvrstile vloge vpisanih otrok, kjer otrok s 1. 9. 2024 še ne dosega starostnega pogoja za vključitev v vrtec in seznam sprejetih otrok.

Seznama se nahajata tudi v kotičku za starše pred oddelkom Čebelice, v vrtcu Ciciban, 1. vhod.

Eko teden - NARAVA NAS UČI

V tednu od 18. do 13. marca 2024 so bili vsi otroci Vrtca Ciciban deležni naravovarstvenih vsebin. Sledili so cilju otrok razvija naklonjen, spoštljiv in odgovoren odnos do žive narave.

V okviru tega so otroci prejeli motivacijski kartonček za zbiranje nalepk, ki ga je pripravila Občina Šmartno. Otroci drugega starostnega obdobja so v dopoldanskem času obiskali gostujočo Hišo eksperimentov. Popoldan so v spremstvu staršev Hišo eksperimentov lahko obiskali vsi otroci. Ogled Hiše eksperimentov je financirala Občina Šmartno, za kar se najlepše zahvaljujemo. Otroci so obiskali tudi zbirni center odpadkov v Šmartnem in se poučili o ločevanju odpadkov. Nato pa so bili tudi sami aktivni, ko so zasajali gredice, ustvarjali iz reciklirnega materiala (Likovni atelje Lila - hvala), igrali na odpadno embalažo in posode, poslikali lončke za cvetje, urejali površine ipd.

Sklepno dejanje tedna je bila skupna čistilna akcija. Otroci in starši iz naših oddelkov v bolj oddaljenih krajih občine, so bili aktivni v svojih krajevnih skupnostih, ostali pa v Šmartnem. Prav tako smo se čistilne akcije v Šmartnem udeležile tudi strokovne delavke vrtca. Sodelovali pa smo tudi na skupnem druženju pri OŠ Šmartno, kjer smo organizirali izmenjevalnico knjig in igrač ter pripravili reciklirni orkester.

Galerija skupnih dogodkov