Muca Copatarica

Ta mesec spoznavamo Muco Copatarico. Kdo je in kaj počne? Z otroki smo si ogledali in prebrali slikanico (večkrat). Vsak dan jo tudi aktivno obnovimo ob ilustracijah, ki so izobešene kar na steni naše igralnice. Ob poslušanju zgodb otroci razvijajo svoj govor in jezik, urijo spomin in pozornost. Dejavnosti na različnih področjih se bodo povezovale z likom mačke in/ali copati. Naučili smo se pesem "Kje je copatek" in "Črni muc kaj delaš". Vsak dan se igramo socialno-gibalno igro: poišči svoje copate (copate sezujemo, jih zložimo v košaro, zapremo oči, štejemo do deset, Marinka skrije copatke in potem jih otroci iščejo po sobi). Ko so copatki najdeni treniramo samostojno obuvanje. Ko so noge bose si jih vsak svoje tudi zmasiramo. Otroci "šivajo" copatke s pretikanjem volne in se urijo v prstnih spretnostih ter spoznavajo kako se šiva. V jutranjem krogu se igramo igro: Ubogi črni muc in prepevamo. Ta mesec bomo čas med prosto igro namenili tudi družabnim igram. Otroci se ob tem učijo igrati po pravilih, spoznavajo vrstni red, se urijo v potrpežljivosti, čakajo, utrjujejo barve, poimenujejo slike. Sončne in suhe dneve bomo izkoristili za daljše sprehode po Šmartnu. 

Galerija Zvezdice

Prijava/odjava uporabnika