Moje telo

Mesec januar v vrtcu zaznamujejo tematike v povezavi s telesom in/ali zdravjem. Pri Zvezdicah smo spoznavali dele telesa, jih poimenovali in kazali. Urili smo se v orientaciji v prostoru in na telesu. Utrjevali pojme gor/dol, levo/desno, zgoraj/spodaj ... ob tem so nam pomagale tudi pesmice in vsakodnevno jutranje razgibavanje od glave do peta. Telovadbo smo zaključili z masažo po hrbtu. Otroci so se navajali na prijazen in prijeten dotik in sodelovanje med seboj. V sklopu spoznavanja telesa smo vključili vsa čutila, tudi dotik in se s tem razlogom v vrtcu tudi počesali in delali frizurice. Reševali smo delovne liste: fantek/punčka ter "To sem jaz" (označevanje barve oči, las, teža in višina) ob pomoči vzgojiteljic. Otroke smo izmerile in stehtale. Nekateri so bili radovedni, drugi bolj previdni: kaj se dogaja? Nekaj novega - meter, tehtnica. Pogovarjali smo se o tem, kaj delajo naše roke in kaj znajo naše noge: ploskajo, mahajo, prijemajo, objamejo, skačejo, hodijo, korakajo, počepnejo, sedijo. Igrali smo se s plastelinom, žogami in kotički. Otroci so strigli papirnate trakove (rokovanje s škarjami). Ker smo čakali sneg, smo se naučili pesmico o Snežaku in ga sestavili na papirju. Skozi okno in na sprehodu smo opazovali suho zimsko vreme: jutranja megla, zmrznjena trava. Veselili smo se sončnih dni, ki smo jih izkoristili za malo daljše sprehode. Ob obuvanju in oblačenju v garderobi ter s pomočjo slikovnega materiala smo poimenovali zimska oblačila in utrjevali prepoznavanje lastnih oblačil: od koga so hlače? Čigava je kapa? Kje imaš čevlje? V mesecu januarju smo uvedli še eno novost, in sicer jutranji pozdrav v jutranjem krogu (krog iz stolov, namesto sedenja na blazini), ter se nekaj dni družili s sosedi Lunicami, zaradi bolezenskega zmanjšanega števila otrok. Prijetno je bilo.

Galerija Zvezdice

Prijava/odjava uporabnika