Prvi dnevi v vrtcu

Prvi dnevi v vrtcu so nekaj posebnega. Namenjeni so privajanju na vrtec. Otroci so dobili kar naenkrat veliko novih nalog (ločitev od staršev, druženje z nepoznanimi otroki, igra, sledenje rutini, sprejemanje novih oseb - vzgojiteljic, ...). Vzgojiteljice pa jih v času uvajanja podrobneje spoznavamo (njihove navade, želje in osebnostne lastnosti). Vsak dan je drugačen in otroci se na spremembe odzivajo zelo različno. Nekateri imajo v sebi že toliko notranje moči in stabilnosti, da se na vrtec zelo hitro privadijo. Starši, ki imajo z otrokom vzpostavljeno varno navezanost, se od njega tudi lažje poslovijo. Zaupanje, ki ga vrtec želi vzpostaviti z vami starši se pokaže tudi v trenutku, ko pustite (morda jokajočega) otroka v naših rokah. V teh prvih dneh, ko ste z nami v oddelku lahko opazujete vzgojiteljice pri delu in opazite, da vso energijo usmerjamo v igro z vašimi otroki in da tistim otrokom, ki so žalostni ponudimo tolažbo. Čeprav je prihod v vrtec za nekatere izmed vas malo bolj naporen, verjemite, da bo že drug teden vzdušje v naši skupinici bolj umirjeno. Za vsa vaša vprašanja in skrbi smo vam na voljo v vrtcu ali po telefonu. Dobrodošli!

Članek: Zlata pravila uvajanja v vrtec

Galerija Zvezdice

Prijava/odjava uporabnika