Junij - vozila

V mesecu juniju smo z otroki spoznavali vozila. V skupino je prišla naša logopedinja, skupaj z njo smo našteli skoraj  vsa vozila, oponašali zvoke in vozila narisali. Si ogledali bližnje gradbišče na Primskovem, s pomočjo slikopisa pa smo se naučili novo pesem: Brum, Brum, Brum (Albinca Pesek). Igrali smo se igro semafor, ob tem spoznali vse barve semaforja in se naučili kdaj se moramo v križišču ustaviti. Ob tem je vsak ustvaril svoj semafor, izpeljali pa smo tudi dejavnost iz malega sončka – kolesarčke. Vozila smo tudi razvrščali glede na to kje se vozijo: vodni, zračni, kopenski (cesti, železniški) promet. Otroci so v dejavnostih zelo uživali, saj so jim vozila zelo blizu. Ko mimo vrtca pripelje tovornjak/traktor/bager … so vsi zelo navdušeni, zato smo tudi obiskali gradbišče, da so si pobližje ogledali vse našteto. V mesecu juniju smo praznovali kar 7 rojstnih dni in pripravili melisin sirup.

 

Galerija Sovice

Prijava/odjava uporabnika