Vrtec Ciciban

Stari starši na obisku

Kaj bi jaz brez stare mame,

kdo naj sicer v bran me vzame?

In brez deda bi, seveda,

zrasel v malega "ničveda".

Babica najbolje ve,

kaj njen vnuk najraje je,

in v upanju na sladke sanje

me s pravljico pospremi vanje.

Dedek se na vse spozna,

težave vse rešiti zna.

Meni pa se dobro zdi,

da mu smem pomagati.

In še nekaj sem spoznal:

kot bi "pih" skrbi odgnal,

tako oba se pomladita,

ko s z mano veselita.

(M.K.)

Z uvodno pesmijo smo pozdravili stare starše otrok skupin Palčki in Škratki. Srečanja so se udeležili v velikem številu.

Stari starši so tudi del naše ustanove, saj večkrat prihajajo v vrtec, ko pospremijo svoje vnuke, vnukinje v vrtec ali domov.

Z nastopom smo se jim želeli za njihov prispevek in trud zahvaliti in jim s pesmijo in deklamacijo polepšati spomladansko popoldne.

Je že tako, da imajo stari starši in vnuki posebno vez, odnos - so njihovi tolažniki, zaščitniki in prijatelji za igro.

Otroci so v kratkem programu povedali nekaj deklamacij, zaigrali na bobne, ropotulje in zapeli pesmi, ki so se jih naučili do sedaj.

Po zaključku nastopa so otroci skupaj s starimi starši izdelali inštrument - DEŽEVNI GOZD, ki so ga odnesli domov.

Druženje in klepet smo zaključili z lepimi mislimi in prijetnimi občutki.

Galerija Škratek

Vrtec Ciciban