Napaka

Error the gallery with an id of: 5943 is not published

Junaki našega časa

Z veseljem sporočamo, da je na prireditvi Slovesni dan prostovoljstva v torek, 23. maja 2023, v Žalcu Slovenska filantropija ponovno podeljevala naziv Junaki našega časa. Med prejemniki je bila tudi naša šola.
Naziv so prejeli tudi prostovoljci, ki so v šolskem letu 2022/23 opravili vsaj 24 ur prostovoljnega dela.
V letošnjem letu so se naši prostovoljci vključevali v oddelke podaljšanega bivanja, starejšim v Domu Tisje so s svojimi obiski krajšali čas, vključevali so se v zbiralne akcije na šoli in širše, sodelovali na stojnicah, pisali pa so tudi Pisma za lepši dan, urejali šolsko okolico, zbirali zamaške, se enkrat tedensko zbirali pri krožku prostovoljcev in delali še marsikaj zanimivega in lepega, s čimer so drugim in sebi lepšali ter bogatili vsakdan.
Zato čestitke vsem prostovoljcem, predvsem pa zahvala vsem učiteljem mentorjem, ki jih pri tem spremljajo in spodbujajo.

Področja delovanja

Učenci prostovoljci

• Obiskovanje starejših prebivalcev v okolici doma – druženje, pomoč pri manjših opravilih, skupna aktivnost
  • Medvrstniška pomoč pri učenju