Teden otroka

V času od 5.- 11. 10. 2020 poteka Teden otroka. Letošnja tema je "Odgovor je pogovor". Teme so namenjene tako predšolskim, kot šolskih otrokom, zato je včasih potrebno le-to prilagoditi tako, da so tudi najmlajši otroci lahko aktivno vključeni. V skupini je pogovor potekal predvsem v smeri razumevanja medsebojnih odnosov z vidika prijateljstva, poslušanja drug drugega in pogovora o naših "strahovih". Otroci so iskreno spregovorili o njihovih največjih "strahovih". Skupaj pa smo ugotovili, da strahovi nastajajo v naših "glavah" na podlagi neprijetnih izkušenj. Včasih ni potrebno veliko, da se tega strahu znebimo. V pomoč pri izpeljavi dejavnosti nam je bila slikanica Pod medvedovim dežnikom, ki smo jo preučili z vidika kurikularnih področij jezika, glasbe, gibanja, umetnosti, matematike in družbe. Danes smo imeli Polžkov kino, kjer smo si ogledali zgodbe o Zverjascu in spoznali njegov strah. Med "odmorom" smo se okrepčali s pokovko (ki smo jo sami naredili) in čajem. Jutri pa sledi še eno sladko presenečenje...

Galerija Polžki

Prijava/odjava uporabnika