Vrtec Ciciban

16. 11. 2018 - dan slovenske hrane

Z rož'ce na rož'co leta čebela,

pridno nabirati se ji mudi.

Z rož'ce na rožico vsa je vesela,

čim več v želodček svoj spravit hiti.

(Čebelarska himna)

 

V petek, 16. 11. 2018 smo zajtrk pričeli s poslušanjem zgodbe o zvedavem dečku Toneju, ki so ga življenje, delo in pomen čebel še posebej zanimali. Za skupno praznično mizo smo v prijetnem vzdušju pojedli tradicionalni slovenski zajtrk: domač kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Po zajtrku nas je obiskal čebelar, gospod Vasja, ki je pozornost otrok pridobil s čebelarsko himno, kasneje pa predvsem z okušanjem različnih vrt medu in ogledom okraskov iz voska. Čebelar nam je prinesel zloženke Čebelarske zveze Slovenije. Gospodu Vasji se najlepše zahvaljujemo in upamo na ponovno srečanje naslednje leto.

 

 

 

Galerija Polžki

Vrtec Ciciban