Vrtec Ciciban

Jesen pri "Polžkih"

To jesen nas je narava bogato obdarila s svojimi plodovi, ki smo jih izkoristili pri izvedbi dejavnosti v vrtcu. Iz repe, buč, korenja, kolerabe, redkvice, paradižnika, jabolk, kumar, orehov … smo sestavili jesenske možiclje. Pri tem so otroci urili matematične spretnosti. Pridelke so razvrstili po vrstah in nato ugotavljali ter kasneje preštevali, katera skupina je najštevilčnejša.

Na igrišču in v gozdu smo opazovali, kako z dreves odpada listje in se z njim tudi igrali. Otroci, predvsem najmlajši, se učijo preko čutil ter iz konkretnih izkušenj, kar pomeni, da so najbolj dragocene tiste izkušnje, ki jih otrok pridobi s tipanjem, vonjanjem, okušanjem, izkušnje, kjer je otrok lahko samostojen in ustvarjalen.

Timotei nam je predstavil svoje potovanje po srednji Evropi. Pravi, da ga je najbolj navdušil muzej, kjer je videl dinozavre.

V igralnici smo hodili po čutni poti, prvič v tem šolskem letu pa smo obiskali tudi telovadnico. 

 

Galerija Polžki

Vrtec Ciciban