DAN ZEMLJE

Zemlja je planet, na katerem živimo in je naš dom.

Že majhne otroke seznanjamo, da moramo za svoj dom lepo skrbeti, ga imeti radi in poskrbeti, da ostane čist. 

22. april se kot dan Zemlje letos praznuje že 51. leto zapored. Ne samo v Sloveniji. Ta praznik obeležujejo tudi v več kot 192 državah sveta.

V vrtcu Polhek otroke seznanjamo s pomenom ločevanja odpadkov. V ta namen se je danes, tekom dopoldneva, odvijala dejavnost - RAZVRŠČANJA ODPADKOV. Otroci so svojo ozaveščenost najprej urili v igralnici, nato pa še na dvorišču vrtca. Nekaj utrinkov najdete v galeriji.

Ob dnevu Zemlje vas vabim, da nekaj koristnega za naš planet storite tudi vi. Če greste danes na sprehod, opazujte naravo in se pogovarjajte o vsem kar vidite. Tako otroci spoznavajo in se učijo novih besed. Mogoče vas pa presenetijo in vas naučijo česa novega. S seboj lahko vzamete tudi rokavice in vrečko za smeti ter ob poti poberete odvržene odpadke. Veliko lahko sami naredimo, da zaščitimo naš planet.

 

Skupaj z otroci pa si lahko na ogledate tudi risanko KAPLIVA IN LISTEK RAZISKUJETA: Kam gredo odpadki, ko jih odvržemo

https://www.youtube.com/watch?v=Rh9XGrbLNic&t=102s

 

 

 

 

Galerija Polhki

Prijava/odjava uporabnika