Teden otroka pri Polhkih

V tednu 7.-11.10.2019 smo dejavnosti pri Polhkih obarvali malce drugače. Letošnja tema tedna otroka je bila »Otrokove pravice«. Tako smo spoznavali otroke po svetu, pogovarjali smo se o družinah, se igrali z različnimi gibalnimi pripomočki, skupaj smo izdelali igrače (senzorične stekleničke), si ogledali risanko, ter praznovali prvi rojstni dan. Skratka posvetili smo se našim najpomembnejšim članom družbe – našim otrokom.

 

NAŠE PRAVICE, Tone Pavček

Pravica pravic je pravica živeti,

biti otrok za srečo rojen,

tata in mamo ob sebi imeti

in jima padati veselo v objem.

 

Lepa pravica je teči po trati

in ne biti kot trava teptan,

učiti se brati in biti med brati

enakovreden in spoštovan.

 

Rasti, kot rastejo jelke in bori,

poslušati pesmi, ne pokov granat,

in potem enkrat ob majniški zori

reči nekomu: IMAM TE RAD!

 

In še: biti duša v svetu brez duše,

majhna svetloba sredi velike teme,

ali vsaj kaplja v obdobju suše,

ne biti nihče, a OTROK, KI JE VSE!

 

Galerija Polhki

Prijava/odjava uporabnika