Tradicionalni slovenski zajtrk

»V zdravi prehrani se priporoča uživanje rednih obrokov, to je štiri do pet obrokov dnevno, od katerih je zajtrk najpomembnejši. Zelo pomembno je začeti dan z zajtrkom, ki telo oskrbi s potrebno energijo in hranilnimi snovmi.« (www.prehrana.si)

V petek, 15. novembra nas je v vrtcu čakal prav poseben zajtrk – »Tradicionalni slovenski zajtrk«. Ta projekt osvešča o pomenu rednega in zdravega prehranjevanja, kamor sodi tudi zdrava navada, ki jo je dobro osvojiti že v otroštvu, da dan začnemo z zdravim zajtrkom. Poseben pomen daje projekt domači, lokalno pridelani hrani slovenskega porekla. Otroci so tako ta dan zajtrkovali jedi pridelane v Sloveniji. Domači kruh, maslo, med, jabolko in mleko je šlo vsem otrokom v slast. Med zajtrkom smo poslušali tudi slovensko glasbo. Po končanem zajtrku smo okušali limono in različne okuse medu (cvetličnega, gozdnega, akacijevega in lipovega). Skupaj z otroki smo si pripravili medeni napitek.

Galerija Pikapolonice

Prijava/odjava uporabnika