Kolesarsko dopoldne

V okviru projekta »Trajnostna mobilnost v vrtcih« smo v četrtek, 10.11.2019 pričeli z igro »Beli zajček«.

Otroci z velikim veseljem čistijo zajčkov sivi kožušček. Očistijo ga takrat, ko je njihov prihod ali odhod iz vrtca v malo drugačni obliki (peš, s kolesom, s skirojem, poganjalcem…).

V petek, 11.10. 2019 pa je bil kožušček zajčka posameznega otroka še bolj čist. Ta dan so se vsi otroci v vrtec pripeljali s kolesom, s skirojem ali poganjalcem. Veselje je bilo neizmerno.

Kolesarjenje je telesna aktivnost, pri kateri sodeluje celo telo. S kolesarjenjem otrok tako pridobiva na mišični moči, ravnotežju in koordinaciji…

Kot pravi bodoči udeleženci prometa, so otroci upoštevali vsa pravila in »prometne znake« skozi poligon, zato smo dopoldan zaključili z nasmehom na obrazu in v upanju, da v spomladanskem času še enkrat ponovimo to dejavnost.

Galerija Pikapolonice