Vrtec Ciciban

Spoznavamo živali

Letos se je narava začela hitro prebujati iz zimskega "spanja", saj prave zime pravzaprav nismo niti imeli. Prve znanilce pomladi lahko že opazimo, bolj aktivne pa so postale tudi živali. Otroci poznajo že veliko, ampak zares veliko živali. Jih prepoznajo, poimenujejo in povedo kaj o njih. Zanimivo pa je raziskovati še naprej in odkrivati podrobnosti posameznih živali; vse od tega kje živijo in s čim se prehranjujejo, do njihovih posebnih značilnosti in sposobnosti. Seznam živali, ki jih želijo podrobneje spoznati so narekovali otroci sami. V vrtec so prinesli tudi knjige o živalih in enciklopedije. Nekaj jih imamo tudi na naših knjižnih policah. Vsak dan zamenjamo sliko živali in iščemo nove informacije. Po skupnem iskanju in pogovoru izluščimo značilnosti, otroci pa jih narišejo in prilepijo na kartončke. Vsi kartončki so zbrani na vratih omare in vabijo otroke, da si jih ogledajo ter se o njih tudi sami pogovarjajo.

Živali z našega seznama: kobra, volk, hišni maček, krokodil, konj, zajec, bizon, škorpijon, ris, miš, morski pes, delfin, tiger, puma ...

Galerija Petelinčki

Vrtec Ciciban