Vrtec Ciciban

Kulturni mesec

Mesec februar je slovenski kulturni mesec. Zaznamuje ga praznik našega največjega pesnika -Franceta Prešerna, po katerem je kar cel mesec postal kulturno obarvan. Če si že prej ne uspemo vzeti dovolj časa, vsaj v tem mesecu vsi namenimo več pozornosti svojemu vedenju. Ali se obnašamo situacijam primerno, kulturno, prijazno? Kako bi lahko izboljšali svoje vedenje, kako smo lahko en do drugega še bolj prijazni (strpni, razumevajoči). Knjižničarka nas je danes ob obisku knjižnice opomnila, da prijaznih besed in dejanj ni nikoli dovolj. Ob ogledovanju slikanic o bontonu in lepem vedenju smo opazili, da se vljudne in prijazne besede ves čas ponavljajo; dober dan, nasvidenje, prosim in hvala, želim, hvala, ne bi ... Uporabljamo jih doma, na obisku in v javnosti (širše okolje, vrtec, šola, trgovina ...). V vrtcu se ves čas učimo osnov lepega vedenja ob prihodu in odhodu, v medsebojnih odnosih, pri jedi in ob obisku javnih ustanov. Odrasli smo otrokom zgled, zato moramo v prvi vrsti poskrbeti tudi za primernost svojega besednjaka in vedenja.

"Povej mi in bom pozabil, pokaži mi in si bom zapomnil, vključi me in bom razumel." Benjamin Franklin

Članek: Bonton za otroke

Galerija Petelinčki

Vrtec Ciciban