Vrtec Ciciban

Spoznavamo Slovenijo

Oktobra in novembra smo "potovali" s prstom po zemljevidu in spoznavali našo državo Slovenijo. Otroci so se seznanili s pojmom države, državne meje in zastave. Ker slovensko zastavo že dobro poznamo, smo se osredotočili na prepoznavanje zastav naših večjih mest (sledili smo 11 regijam, ki jih označujejo tudi registrske oznake). Otroci urijo svoje možganske spretnosti tudi preko pomnjenja in prepoznavanja simbolov smo zastavam večjih slovenskih regij dodali tudi registrske oznake. Med zastavami smo iskali razlike in podobnosti ter si s pomočjo otroške knjige o Sloveniji razložili tudi pomen slik v grbih zastav. Otroci so urili svojo orientacijo na ploskvi (zemljevid): zgoraj, spodaj, levo in desno. Prepoznavali in poimenovali so barve. Za slikovito predstavitev značilnosti Slovenije smo uporabili otroški zemljevid, "Medved Lovro raziskuje Slovenijo" ter se igrali pripadajočo družabno igro "Potepanje po Sloveniji". Vzgojiteljice smo pripravile tudi didaktične liste ter veliko leseno maketo Slovenije, na katero so otroci pripenjali sličice z značilnostmi posameznih pokrajin s pomočjo magneta. Ob raziskovanju naše dežele smo se veliko pogovarjali; otroci so pripovedovali o tem kaj že poznajo, kaj jim je znano, kje so že bili in kam bi radi še šli. Naučili smo se tudi slovensko narodno pesem: "Jaz pa pojdem na gorenjsko", s katero smo nastopali za naše babice in dedke.

     

Galerija Petelinčki

Vrtec Ciciban