×

Napaka

Error the gallery with an id of: 3061 is not published
Vrtec Ciciban

Obisk letališča Jožeta Pučnika

 

V torek smo "Petelinčki" odšli še na zadnji izlet v vrtcu. Ker smo celo leto potovali po svetu, smo si za konec ogledali še letališče Jožeta Pučnika Ljubljana. Tam nas je sprejela zemeljska stevardesa Tea, kot se je sama predstavila. Najprej nam je pokazala, kje oddamo prtljago. Stehtala je Mojčino torbico in jo opremila z listkom, na katerem je pisalo, kam jo bodo poslali. Nato smo šli skozi varnostni terminal. Že nas je čakal letališki avtobus, ki nas je zapeljal po letališču. Videli smo vozilo, ki se mu reče "Follow me". Temu vozilu sledijo letala, ko pristanejo na letališču. Odpelje jih do njihovega parkirnega mesta. Mimo so se pripeljali gasilci, ki so nas poškropili z dolgim curkom, ki nese kar 80 metrov daleč. Stevardesa Tea nam je povedala, da imajo na letališču tudi avto, s katerim s pristajalne oz. vzletne steze odganjajo ptiče, saj lahko ti ob trku z letalom naredijo veliko škode. Gospod, ki ta avto vozi, nam je prišel predstavit svoje delo. Pokazal nam je dolg bič, ragljo in različne zvoke, s katerimi plašijo ptice. Avtobus nas je nato zapeljal še do garaže policijskih in vojaških helikopterjev in že smo se morali posloviti od stevardese Teje. A našega izleta še ni bilo konec; pot nas je vodila še do enote policijske konjenice v Stožicah, kamor nas je prijazno povabil Emin očka Povedal nam je veliko stvari o konjih: kaj jedo, koliko tehtajo, kakšne zobe imajo ... Predstavil nam je tudi delo policistov konjenikov. Nato smo s skupnimi močmi konja po imenu Pluto Steaka pripravili na ježo. Vsi smo ga pobožali, nato pa tudi zajahali. Kakšno doživetje! Gospod Tomaž nam je pokazal še opremo policistov in konjev, Pluto Steaka pa je za nagrado dobil slastno jabolko. S tem se je naš izlet zaključil in polni novih doživetij smo se odpravili nazaj v vrtec.

Še enkrat hvala gospodu Tomažu Celestini za prijazno povabilo in nepozabno doživetje!

Galerija Petelinčki

Vrtec Ciciban