OBISK RUDNIKA SITARJEVEC

V četrtek, 14.12., smo se po malici učenci tretjega razreda z učiteljico Pavlo in Tamaro odpravili v rudnik Sitarjevec. Do tja smo se del poti peljali z avtobusom, nekaj časa pa smo tudi hodili. Ko smo prišli, smo najprej dobili čelade, ker v rudniku kaplja. Najprej smo si ogledali kip svete Barbare, potem pa so nam pokazali orodja, ki so jih uporabljali rudarji. Pokazali so nam tudi rove, ki so jih kopali, netopirja, kose rude in voziček, s katerim so vozili rudo. Potem smo popili čaj in si ogledali kratek film o rovih, ki jih še niso odprli. Po filmčku nam je pravljičarka Darinka povedala kratko zgodbo o rudniškem škratku Sitarjevčku. Ko smo odšli ven, je vsak dobil svinčnik in zloženko o rudniku. Zelo so mi bili všeč različni kosi rude. Imela sem se zelo lepo. 

Zapisala: Zoja Godec, učenka 3. razreda