Na kmetiji

Danes, 1. 10. 2019, smo z učenci 1. in 2. razreda imeli naravoslovni dan – Na kmetiji. Odpravili smo se na Anejino kmetijo v Gozd – Reka.

Ob prihodu nas je pričakal teliček, ki se je ravnokar skotil. Ogledali smo si nego telička ob skotitvi in molzenje krave, ter ostale živali v hlevu. Videli smo prašiče, kokoške, zajčke, piščančke, konje, ovce in druge živali, ki živijo na kmetiji.

Po malici smo si ogledali notranjost stare hiše. Spoznali izraze, ki so jih uporabljali nekoč: izba, kamra, hiša … V hiši je Anejina mami za nas pripravila tudi razstavo starih predmetov, ki so bili za učence zelo zanimivi.

Po ogledu vseh gospodarskih poslopij nam je Aneja predstavila nego in opremo za konja ter se preiskusili tudi v jahanju. Seveda sta za varno jahanje učencev poskrbela Aneja in njen dedi.

Poleg jesenskih pridelkov, ki smo jih spoznali na kmetiji smo tudi mi zavihali rokave in ličkali koruzo.

Najlepša hvala družini Ovnik Škoda za prijazen in poučen sprejem.

Prijava/odjava uporabnika