ZAKLJUČNI IZLET PODRUŽNIČNIH ŠOL

V sredo, 13. 6. 2018, so se učenci vseh treh podružnic z avtobusom odpeljali proti Bohinju. Tam smo se podali na Zlatorogovo pravljično pot, kjer nas je čakalo sedem junakov bohinjskih ljudskih pravljic.

Kot prvo smo spoznali pripovedko o Zlatorogu, po katerem je celotna pot tudi dobila ime. Sledili sta ji pravljici o Perkmandeljcu, škratu, ki je rad nagajal rudarjem in o Jezerniku, povodnem možu, ki je polovil vse ribe v Bohinjskem jezeru. Spoznali smo še planinskega škrata Čateža (pol človek, pol kozel), ki je pastirjem kradel ovce, in škrata Polesnjaka, ki je uganjal hudobije po bohinjskih hribih. Do konca poti pa smo slišali še pravljico o podrti gori, ki je hotela biti višja kot Triglav, in o zmaju Govicu, ki spi ob jezeru pod goro Pršivc.

Vse aktivnosti so bile zasnovane tako, da so pri učencih spodbujale uporabo vseh čutov, ob pravljicah pa so doživljali različna čustva. Za popestritev našega potepanja po pravljični poti smo opravili tudi veliko različnih gibalnih nalog.

Tako se je končal naš pravljično obarvan dan v Bohinju.