Sobota z gasilci

Za nami je poučno sobotno dopoldne. Učenci so se v prvem delu seznanili z delom in nalogami gasilcev, gasilskimi delovnimi in zaščitnimi oblačili ter oblačili za slovesne trenutke, ob zvoku sirene uspešno izvedli vajo za evakuacijo, spoznali delo bolničarjev gasilcev in naprave na gasilnem avtomobilu. V drugem delu pa so se preizkusili v zbijanju tarče s pomočjo brentače, v metu torbice v cilj in gašenju ognja z gasilnim aparatom na prah. Z velikim vodnim curkom (voda je bila iz bližnjega potoka) so škropili z igrišča čez cesto proti sosedovi njivi. Za mavrico bi moralo sonce premagati meglo, a mu je to uspelo deset minut prepozno. Za konec smo posneli še nekaj pravih gasilskih fotografij.

V vrstah mladih gasilcev PGD Štangarske Poljane so že štirje naši učenci, a ta dan so se skoraj vsi ostali navdušili, da bi se jim pridružili.