×

Napaka

Error the gallery with an id of: 2818 is not published

DAN ŠOLE - DRUŽINSKI DAN NA POKLJUKI

V soboto, 20. 1. 2018, na svetovni dan snega, smo se zgodaj zjutraj z avtobusom odpeljali proti Pokljuki. Tokrat so učence spremljali tudi njihovi starši, bratje in sestre. Pridružilo pa se nam je tudi nekaj družin, katerih otroci obiskujejo vrtec na Primskovem.

Malo pred deseto smo prispeli na Rudno polje na Pokljuki, kjer nas je pričakalo sonce. Razdelili smo si tekaško opremo in se navdušeno odpravili na nadomestni poligon pri hotelu Center, ki so ga pripravili posebej za nas. Najprej smo se vsi skupaj  malo ogreli (gimnastične vaje, črni mož). Glede na to, da večina udeležencev do sedaj ni imela nekih večjih izkušenj s tekom na smučeh, smo se najprej seznanili s tekaško opremo. Sledilo je prilagajanje na tekaške smuči, tek po eni smučki, tek v smučinah na različne načine ter spust z ustavljanjem. Nato smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina je ostala na poligonu (večina otroci), kjer smo pripravili štafetne igre na tekaških smučeh. Druga skupina (večina odrasli) pa se je šla preizkusit na tekaško progo za vojašnico.

Prijetno utrujeni in z novimi izkušnjami smo skrbno pospravili tekaško opremo in se odpeljali proti domu.