Prisotnost otroka v vrtcu

Za otroke je izredno pomembno, da redno hodijo v vrtec. Celotno življenje vrtca temelji na ritmu in ponavljanju.

Starši so dolžni obvestiti vzgojiteljico o razlogih odsotnosti otroka in ponovno najaviti otrokov prihod.

V času šolskih počitnic je v vrtec vključenih manj otrok. Starši pred vsakimi počitnicami prijavijo otroka, ki bo v tem času obiskoval vrtec. Pomembno je, da vsi tisti straši, ki otroka prijavijo v varstvo, otroka tudi pripeljejo, saj je to potrebno za organizacijo dela in prehrane v vrtcu.


Ko otrok prične obiskovati vrtec lahko večkrat zboli. Razlog so predvsem nalezljive otroške bolezni in viroze. Bolan otrok naj ostane doma, saj lahko širi bolezen in okuži svoje vrstnike, poleg tega pa potrebuje počitek, mir, pozornost in skrbno nego, ki je v vrtcu ne more biti deležen v zadostni meri. Hkrati bi vas radi opozorili na prepoved nošenja zdravil v vrtec.

Prijava/odjava uporabnika