Teden otroka 2020

Vsak prvi teden v oktobru Zveza prijateljev mladine razpiše tematiko, ki zaznamuje teden otroka. Letos je posvečena pogovoru: "Odgovor je pogovor", kar bomo izkoristili kot primer reševanja konfliktov med otroki. Igrali se bomo igre pretvarjanja in se ob tem pogovarjali o primernih in neprimernih vedenjih. Ob pomoči vzgojiteljic se bodo otroci pogovarjali med reševanjem težav, namesto da kričijo, se vlečejo, porivajo. Uvedli bomo tudi kartončke s čustvi, ki nam bodo pokazali, kako se počutimo. Iskali bomo rešitve, kako umiriti jezo, kako si poiskati prijatelja, kaj so to dobra dejanja. Iz lončka presenečenja bomo vsak dan v prihajajočih tednih izvleki listek z dobrim dejanjem, ki ga bomo poskušali izpolniti v tistem dnevu. Skupaj v krogu bomo iskali rešitve na uganke (100 ugank, Anja Štefan) ter se igrali socialne igre za medsebojno povezovanje. Čas za pravljico bomo namenili Zmajčku in njegovi trmici, Najprisrčnejšemu velikanu, Zgodbam iz želodjega gozda, Miški, ki išče prijatelja, ... 

Galerija Miške

Prijava/odjava uporabnika