Glasbena urica

Pri Metuljčkih smo se v mesecu septembru razveselili glasbene urice z glasbeno šolo Maurer. Prepoznavanje zvokov različnih zvoncev, ponavljanje ritma, korakanje v ritmu, zvočne cevi in še in še je otroke navdušilo k zbranemu spremljanju dejavnosti.

Glasba skozi igro ima zelo velik pomen za otroka.  Glasba v tem obdobju naj bo preprosta (otroške, ljudske pesmi), iz okolja, narave in stvari, ki so otrokom blizu. Popevke v tej starosti še niso primerne. Na trgu je sicer zelo pestra izbira, ponudba in povpraševanje sta velika, vendar bodimo previdni pri izbiri glasbe za otroka. V tem obdobju otrok glasbo posluša, se igra glasbene igre, igra na improvizirane inštrumente in poje (otroške ali ljudske pesmi ali izmišljarije). Pri slednjem so otroci neobremenjeni s  kritiko in uživajo pri ustvarjanju (Katja Virant Iršič, 2014).

 

Galerija Metuljčki

Prijava/odjava uporabnika