Vrtec Ciciban

Metuljčki v oktobru

Oktober se je pričel s "Tednom otroka". Letos je bila tema "Prosti čas" in tudi mi smo se veliko ukvarjali s tem, kako ga preživeti čim bolj kvalitetno. Preko pobarvank in pantomime smo spoznavali različne športe, naredili smo tudi stolpčni diagram petih najljubših športov v naši skupini - in prevladalo je jahanje. Na igrišču smo dopoldan izvedli kostanjev piknik z različnimi športnimi dejavnostmi. Imeli smo tudi slikarski kotiček, kino v igralnici ter si ogledali lutkovno predstavo "Jabolko".

Dijakinja Neža nam je pripravila glasbeno pravljico "Pod medvedovim dežnikom" ter nas zelo navdušila z inštrumentom- sintisajzer. Buče so postale zunaj prava igrača (razvrščali smo jih po velikosti, teži, barvi, se z njimi igrali tržnico in iz njih sestavili "bučnega moža").

Tik pred počitnicami nas je obiskala knjižničarka Tatjana. Po doživetem pripovedovanju zgodbe "Saj to ni džungla", smo knjigo ilustrirali. Nastale so odlične risbe. 

Galerija Metuljčki

Vrtec Ciciban